close
تبلیغات در اینترنت

بیانیه ی جنبش ممانعت از جنگ با خدا (ربا) در حمایت از برنامه سمت خدا
loading...

راه ولایت

برنامه سمت خدا که هر روز از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، به دلیل مواضعی که اخیرا برای اعتراض به تبلیغات بانکی سیما در برنامه‌های کودک و نوجوان گرفته بود، با بی‌مهری مسئولین این سازمان مواجه شده است به طوری که مدیران این سازمان قصد پایان دادن یه این برنامه را دارند؛ تا جایی که حتی پادرمیانی اساتید و بزرگان حوزه نیز راه به جایی نبرده است. جنبش ممانعت از جنگ با خدا (ربا) در حمایت از عوامل تولید و تهیه کننده برنامه سمت خدا بیاینه‌ای به شرح زیر صادر کرده است: برنامه سمت خدا که این روزها بنا به درخواست مکرر…

آخرین ارسال های انجمن

بیانیه ی جنبش ممانعت از جنگ با خدا (ربا) در حمایت از برنامه سمت خدا

برنامه سمت خدا که هر روز از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، به دلیل مواضعی که اخیرا برای اعتراض به تبلیغات بانکی سیما در برنامه‌های کودک و نوجوان گرفته بود، با بی‌مهری مسئولین این سازمان مواجه شده است به طوری که مدیران این سازمان قصد پایان دادن یه این برنامه را دارند؛ تا جایی که حتی پادرمیانی اساتید و بزرگان حوزه نیز راه به جایی نبرده است. جنبش ممانعت از جنگ با خدا (ربا) در حمایت از عوامل تولید و تهیه کننده برنامه سمت خدا بیاینه‌ای به شرح زیر صادر کرده است:

برنامه سمت خدا که این روزها بنا به درخواست مکرر اُمّت مؤمن و انقلابی ایران علاوه بر پخش در ساعات معمول خود تنها توانسته چند دقیقه‌ی محدود از ساعات پربیننده شبانگاهی شبکه سه سیما را به‌سختی از آن خود کند را همه می‌شناسند. در برنامه‌های تلویزیونی معمولاً مجری و کارشناسان برنامه شهرت عمومی کسب می‌کنند و از این رهگذر مردم آن‌ها را در کوی و برزن مورد تفقد و محبت خویش قرار می‌دهند، اما عوامل پشت‌صحنه برنامه خصوصاً کارگردان و تهیه‌کننده که بار و فشار اصلی بر روی دوش آن‌ها است و مشقت مدیریت همه شاخصه‌ها را بر عهده‌دارند همیشه در گمنامی بسر می‌برند، سید عبدالمجید رکنی یکی از همین تهیه‌کنندگان به‌واقع مخلص و دلسوز است که می‌توان او را انقلابی‌ترین مدیری دانست که در عرصه فرهنگ و صداوسیما در حال تلاش برای رساندن روزانه این برنامه موثر به امّت مؤمن ایران است.

تلاش‌های این تهیه‌کننده انقلابی و همراهی کارشناسان متعهد و خوب برنامه در کمتر از چهار ماه به ثمر نشسته و نشان داد که امربه‌معروف و نهی از منکر همیشه در جامعه تأثیر می‌گذارد، این مجموعه متعهد توانستند تا دستور لغو تبلیغات مسموم و طمع‌زا را از جناب آقای ضرغامی مدیر محترم رسانه ملّی در برنامه‌های کودک اخذ کنند و لبخند بقیه‌الله را از آن خود کنند.

سازوکار اجرایی در صداوسیما به این نحو است که برنامه‌ها یک دوره ۹۰ روزه برای پخش رادارند و برای ادامه کار می‌بایست مجدداً مجوز را از مدیر شبکه مربوطه اخذ کرد. اکنون دوره ۹۰ روزه مجوز برنامه سمت خدا که تهیه‌کنندگی آن به نام جناب آقای رکنی ثبت‌شده است رو به اتمام است و می‌بایست برای دور آتی مجدداً مجوز را تمدید کرد. اما مدیر محترم شبکه سه سیما به دلایلی که اکنون بر ما روشن نیست تمایلی به تمدید این مجوز به نام آقای رکنی ندارد و درصدد جایگزینی ایشان با شخص دیگری است. از همین منظر است که تمامی کارشناسان برنامه من جمله جناب حجت‌الاسلام میرباقری و عالی با ایشان مذاکرات طولانی‌ای را برگزار کردند که شاید رأی ایشان تغییر کند. اما ایشان به این دو بزرگوار فرموده در صورت عدم حضور هر پنج کارشناس (به دلیل اعتراض) در سری آتی، ما برنامه را با افراد جدیدی ادامه خواهیم داد! اما با تمدید حکم آقای رکنی موافقت نمی‌کنم.

همگان بر این نکته واقف‌اند که تهیه‌کننده برنامه جهت‌گیری کلان و سمت‌وسوی برنامه را مشخص می‌کند و شاهد این مدعا موضع‌گیری‌های جسورانه کارشناسان متعهد این برنامه در مورد منکراتی است که در سطوح مختلف دولت و نظام جمهوری اسلامی رسوخ کرده و در حال ایجاد فساد است.

لذا اعضاء جنبش ممانعت از جنگ باخدا که وظیفه خود را در نهی از منکر ربا در جامعه می‌دانند بدین‌وسیله اعتراض خود را به این عدم تمدید اعلام کرده و خواستار ابقای جناب آقای رکنی به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه مؤثر سمت خدا هستند.

إِنَّ اللَّهَ یدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یحِبُّ کلَّ خَوَّانٍ کفُورٍ. حج ۳۸


صدق الله العلی العظیم

مهدی مشتاقی بازدید : 49 پنجشنبه 01 خرداد 1393 زمان : 16:55 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط salman در تاریخ 1393/3/30 و 6:32 دقیقه ارسال شده است

تفکّر سازندگی» جایی در دهه چهارم انقلاب ندارد
دهه چهارم انقلاب اسلامی، دهه \'پیشرفت و عدالت\' نام دارد. مقطعی که باید \'عدالت\' مبنای ساخت کشور باشد. بنابراین \'خلق و خوی اشرافی\' و \'تفکر سازندگی\' در این دهه جایی ندارد. قطار انقلاب به سرعت در حال حرکت به سمت آرمان های بلند این ملت است و در این میان، \'خود برتر بین ها\' و \'اشراف\' راهی به جز پیاده شدن از این قطار ندارند.
گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، زینب افراخته؛ در هفته‌های گذشته خبری را در میان اخبار خواندیم.خبری از مراسم رونمایی کتاب جدید خاطرات \"هاشمی رفسنجانی\" که علاوه بر اعضای خانواده او، برخی از مسئولین و چهره های سیاسی نیز در این مراسم حضور داشتند. این برنامه سخنرانان متعددی داشت. صحبت ها و رفتارهای قابل تاملی هم در خلال مراسم از جانب شرکت کنندگان در آن، انجام گرفت.

\"صالحی امیری\" از تعبیر معروف دکتر شریعتی در رثای بانوی دو عالم، صدیقه ی کبری (علیها السلام) ، استفاده و جمله جدیدی جعل کرد و گفت: \"فاطمه، فاطمه است.پس هاشمی، هاشمی است! \"

\"محسن هاشمی\"، فرزند هاشمی رفسنجانی هم با اشاره به آرم \"نشر معارف انقلاب اسلامی\" – انتشاراتی که متعلّق به هاشمی است- گفت: \" در این آرم 5 قلم دیده می شود که نماینده ی 5 فرزند هاشمی است.\"

اما در میان همه تعریف و تمجیدها و دست بوسی ها از هاشمی در این مراسم، صحبت های \"سید محمود دعایی\" ، مدیر مسئول روزنامه \"اطلاعات\" و خاطره ای که او از زمان حضورش در خانه هاشمی و در ایّام قبل از پیروزی انقلاب نقل می کند، قابل تامّل تر و تکان دهنده تر است. دعایی می گوید: \"بنده در اتاق کوچکی در منزل آقای هاشمی رفسنجانی نشریه بعثت را منتشر می‌کردم. به یاد دارم در گوشه حیات نشسته بودم و تایپ می‌کردم که آقا محسن شما وقتی من را دید به خواهرش فاطمه خانم، گفت: فاطی! فاطی! این مرتیکه اینجا چه کار می‌کنه؟! \"

حالا حرف این است که هر آدم عزّت مندی بعد از خواندن این خبر و این حرف ها چه حالی پیدا می کند؟ اینکه کسی در سن 73 سالگی حاضر شود در حضور این همه آدم و رسانه ها، \"مرتیکه\" خطاب شدنش را یادآوری کند و هم نوا و هم زمان با جماعتِ حاضر در سالن، به فحشی که نثارش کرده اند بخندد، نشان دهنده چیست؟ اصلا این رفتارها را می شود تنها در نسبتِ با \"صالحی امیری\" و \"دعایی\" و فلانی و فلانی و ... تحلیل کرد یا این حرف ها خبر از پدیده کلان تری دارند؟ چه مشی و خُلقی چنین فضایی را به وجود آورده و ادامه داده و همچنان از بازتولیدش استقبال می کند؟ چرا آقای هاشمی از شنیدن و دیدن چنین حرف ها و حرکات تملّق آمیزی اعلام انزجار نمی کند؟ چرا در طی سال ها، این نوع رفتارها در مواجهه با ایشان تکرار و تکرار و تکرار شده و همچنان استمرار دارد؟

حقیقت آن است که هاشمی رفسنجانی در طی سال های گذشته نماد جریانی بوده است که زیستی متفاوت از سایر مردم ایران دارند. هاشمی همان کسی است که در آستانه دهه 70 و در زمان تصدی اش بر پست ریاست جمهوری، بر منبر نماز جمعه تهران، \"مانور تجمّل\" را تئوریزه کرد. او در آن خطبه ها مسئولین را به نمایش جلوه های تجمّل سفارش کرد. هاشمی خیلی راحت و بی محابا از چیزی صحبت و دفاع کرد که به آن اعتقاد داشت. او البته به این معتقداتش، عمل هم کرد. زندگی شخصی هاشمی و خانواده اش و همچنین آدم های منتسب به جریان او مصداق عینی و عملی این توصیه های هاشمی هستند. همین چند وقت پیش بود که \"غلامحسین کرباسچی\" – از اعضای حزب \"کارگزاران سازندگی\" و شهردار وقت تهران در مقطع ریاست جمهوری هاشمی که به جرم فساد مالی محاکمه شد- گفت که \"ما فرزندان فکر، توسعه و راه هاشمی هستیم\". از \"کارگزاران\" نامی به میان آمد.اصلا همین حزب کارگزاران که در دولت آقای هاشمی و با نظر ایشان تاسیس شد یادآور چه عملکرد و تفکری است؟ اعضای آن مثل همین جناب کرباسچی و حسین مرعشی –برادر همسر هاشمی- چطور زندگی کرده اند؟ خاطرمان هست که مرعشی در آستانه انتخابات 88 گفته بود: \"ما دزدیم؛ احمدی نژاد عرضه نداشت ما را بگیرد.\" ...

هاشمی رفسنجانی موسس و پیش برنده نگاه و مسیری در اداره کشور است که در آن باید به سمت سازندگی رفت حتی به قیمت لِه شدن مستضعفین در زیر چرخ دنده های توسعه. از یاد این ملت نمی رود که در همین دولت سازندگی بود که تورم 50 درصدی کمر اقشار کم درآمد را شکست و کشور درگیر شورش های اجتماعی شد. نوع نگاه آقای هاشمی به مسائلی همچون عدالت اجتماعی و توسعه چنین ارمغان و حاصل تلخی برای کشور داشت. نگاهی که همچنان ادامه دارد،چنان که کرباسچی می گوید: \"دولت روحانی تداوم دولت سازندگی است.\" در این نگاه، سفرهای تفریحی چندین روزه کیش و کذای مسئولین نه تنها تقبیح نمی شود بلکه گویی تبلیغ هم می شود. انگار آقایان ابایی ندارند که این شیوه و سبک زندگی را نمایش دهند. آن وقت نگاه و فرمایش رهبر معظم انقلاب چنین است: \"یک وقت هست که ما در زندگی شخصی خود مثلاً حرکت اشراف‌گونه‌یی داریم بین خودمان و خدا؛ که اگر حرام باشد، حرام است؛ اگر مکروه باشد، مکروه است؛ اگر مباح باشد، مباح است؛ اما یک وقت هست که ما جلوی چشم مردم یک مانور اشرافی‌گری می‌دهیم؛ این دیگر مباح و مکروه ندارد؛ همه‌اش حرام است؛ به‌خاطر این‌که تعلیم‌دهنده‌ی اشرافی‌گری است به: اولاً زیردست‌های خودمان، ثانیاً آحاد مردم به این کار تشویق می‌شوند. ما نباید مردم را به این کار تشویق کنیم. ممکن است در داخل جامعه کسانی پولدار باشند و ریخت و پاش کنند - البته این کار بدی است، ولی به خودشان مربوط است. ریخت و پاش ما مشوق ریخت و پاش دیگران است.\" (1)


این نظر توسط salman در تاریخ 1393/3/30 و 5:52 دقیقه ارسال شده است


برنامه آمریکا در وین تکرار سرهم‌بندی ژنو

مذاکرات وین در حالی در جریان است که قرائن نشان می‌دهد مقامات آمریکایی نه حاضر به لغو تحریم‌ها و نه پذیرش غنی‌سازی در سطح نیازهای ایران هستند.به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از برخی مقامات غربی ایران در مذاکرات وین کاهش معنادار تعداد سانتریفیوژها را نمی‌پذیرد.این خبرگزاری به نقل از یک مذاکره کننده نوشت: مذاکره کنندگان ایرانی تمایلی برای کاهش تعداد سانتریفیوژها به اندازه قابل قبول از خود نشان نداده‌اند و رسیدن به تفاهم سخت شده است.رویترز از قول یک مقام ایران که نام نبرده نوشت: رهبر معظم انقلاب خط قرمزی برای مذاکره کننده‌ها تعیین کرده است. غنی‌سازی اورانیوم باید ادامه یابد و هیچ کدام از سایت‌های هسته‌ای تعطیل نمی‌شود.

به گفته این مقام ایرانی آنچه غرب به ایران درباره سانتریفیوژها ارائه کرده است بیشتر جوک و لطیفه است و قابل قبول نیست.در حالی که ایران هم اکنون 19 هزار سانتریفیوژ دارد و نیازمند 50 هزار سانتریفیوژ فقط برای تأمین سوخت راکتور بوشهر است، مقامات غربی ادعا می‌کنند ایران به حداکثر 2 یا 3 هزار سانتریفیوژ نیاز دارد!طرف ایرانی خط قرمزهای خود را صریحاً اعلام کرده که شامل قابل مذاکره و پذیرش نبودن دو موضوع- بازرسی از مراکز نظامی، و فرایند تحقیق و توسعه علمی-، تعیین حجم و میزان نیاز به غنی‌سازی صرفاً توسط متخصصان داخلی و براساس نیاز کشورمان، جابه‌جایی سانتریفیوژهای قدیمی با سانتریفیوژهای پیشرفته، حفظ هویت رآکتور آب سنگین اراک و مشخص کردن زمان لغو تحریم‌هاست. در این باره غربی‌ها فواصل زمانی 10 تا 25 سال را مطرح کرده‌اند!دکتر عراقچی معاون وزیر خارجه درباره روند مذاکرات و دشواری‌های آن می‌گوید: لغو تمام تحریم‌ها مد نظر ماست اما جدول زمانی محل اختلاف است. یکی از سختی‌های کار این است که چگونه گام‌های موازی برای اجرای توافق برداریم.

در توافق موقت ژنو با وجود توقف غنی‌سازی در فردو و اکسید و رقیق کردن تمام ذخایر 20 درصد ایران، تعهد غرب برای آزاد کردن 4/2 میلیارد دلار از درآمدهای بلوکه شده ایران با سنگ‌اندازی غرب مواجه شد به نحوی که اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور اعلام کرد بیش از نیمی از مبلغ مذکور در دسترس ایران قرار نگرفته است.در همین حال جک لو وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید کاهش محدود تحریم‌های ایران از سوی آمریکا برای بهبود و تقویت مذاکرات هسته‌ای، رژیم سخت تحریم‌ها را تحت تأثیر قرار نداده است.وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه گفت «هم‌اکنون مشخص شده است که تحریم‌های اعمالی بر ایران باقی خواهند ماند و کاهش موقت، هدفمند و قابل بازگشت تحریم‌ها که در قالب برنامه اقدام مشترک اعمال شده است به شدت محدود بود.

همچنین به گزارش وزارت خارجه آمریکایی یک مقام این کشور در مصاحبه با خبرنگاران و در پاسخ این سؤال که نظر شما درباره اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در یک کنفرانس خبری و ظریف وزیر خارجه این کشور در نشریه واشنگتن پست چیست؟ گفت: به نظرم شما ارزیابی خود را از این سخنان دارید و من هم ارزیابی خود را خواهم داشت. براساس ارزیابی من، در حقیقت ما هرگز شاهد شکاف یا از هم پاشیدگی رژیم تحریم‌ها نیستیم و به جای آن شاهد تلاش‌هایی برای نظم‌بخشی و انسجام بیشتر تحریم‌های موجود هستیم.احتمال می‌رود در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، توافق ژنو تمدید شود یا درباره بخشی از موضوعات توافق نشود. توافق ژنو از نظر اغلب کارشناسان توافق متوازن و متعادلی نبود.
مجله تایم در آستانه مذاکرات و توافق ژنو تصریح کرده بود آمریکا دنبال یک سرهم‌بندی و حفظ تحریم‌ها در عین نپذیرفتن رسمی غنی‌سازی است و آمریکایی‌ها مایلند همان روند را ادامه هند.

این نظر توسط بیرق عشق در تاریخ 1393/3/13 و 14:12 دقیقه ارسال شده است

امام خمینی (ره) :
مردم را با خدا آشنا کنید .
فرا رسیدن رحلت امام خمینی (ره)
بر شما تسلیت باد .

این نظر توسط گمنام در تاریخ 1393/3/1 و 23:24 دقیقه ارسال شده است

انشا الله به یاری حق این برنامه ادامه پیدا کند .
انشا الله


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
درباره ما
شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی : هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 403
 • کل نظرات : 374
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 36
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 38
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 68
 • بازدید ماه : 346
 • بازدید سال : 5,727
 • بازدید کلی : 106,382
 • کدهای اختصاصی

  اسلایدشو

  اوقات شرعی
  وصیت شهدا