close
تبلیغات در اینترنت

جنبش عدالتخواه دانشجویی
loading...

راه ولایت

جنبش عدالتخواه دانشجویی: اگر مسئولان به دنبال مبارزه با فساد نیستند ستادهای تشریفاتی را منحل کنند جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه ای تاکید کرد: به مسئولان پیشنهاد می کنیم در صورتی که عزمی برای مبارزه با فساد ندارند، این ستادهای قارچی و صرفا تشریفاتی مبارزه با مفاسد را منحل نمایند. بسمه تعالی و لا تأکلوا امولکم بینکم بالباطل و تدلوا بها الی الحکام لتأکلوا فریقا من امول الناس بالاثم و انتم تعلمون (البقره/187) "مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد‏، تبعیض‏، و نیز عدالت خواهی است. این پایه…

آخرین ارسال های انجمن

جنبش عدالتخواه دانشجویی


http://armaniust.ir/wp-content/uploads/2011/08/Rahbar_Edalatkhahi.jpg

جنبش عدالتخواه دانشجویی:
اگر مسئولان به دنبال مبارزه با فساد نیستند ستادهای تشریفاتی را منحل کنند

جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه ای تاکید کرد: به مسئولان پیشنهاد می کنیم در صورتی که عزمی برای مبارزه با فساد ندارند، این ستادهای قارچی و صرفا تشریفاتی مبارزه با مفاسد را منحل نمایند.

بسمه تعالی

و لا تأکلوا امولکم بینکم بالباطل و تدلوا بها الی الحکام لتأکلوا فریقا من امول الناس بالاثم و انتم تعلمون
(البقره/187)


"مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد‏، تبعیض‏، و نیز عدالت خواهی است. این پایه مشروعیت ماست. تکلیف ما این است که عدالت را درجامعه مستقر کنیم و این هم جز با مبارزه با فساد و افزون طلبی انسانهای مفت خوار و سوء استفاده کن امکان پذیر نیست."

رهبر حکیم انقلاب

امروز سیزده سال از سالگرد پیام تاریخی رهبری معظم انقلاب، مشهور به فرمان هشت ماده ای، می گذرد. فرمانی که مبارزه با مفاسد اقتصادی و مافیاهایی که گلوگاه های اقتصادی کشور را در دست دارند را تشریح کرده و از مسئولین کشور خواسته شده است به منظور تامین سلامت هر چه بیشتر نظام اسلامی، آن را جامه عمل بپوشانند.

این در حالی است که طرح مسائل جدیدی در عرصه گفتمان اقتصاد سیاسی کشور؛ همانند نامگذاری سالهای متوالی با جهت گیری اقتصادی، ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، مباحث مربوط به لزوم پیگیری توسعه درون زا و ... بیش از هر زمان دیگری عملی ساختن این فرمان، به عنوان داروی شفا بخش بسیاری از دردهای کشور، را با اهمیت تر کرده است.

مقام معظم رهبری در تشریح مباحث فوق، بر اصل سالم سازی فضای اقتصادی و سرمایه گذاری، که لازمه آنها مبارزه بی امان با مفاسد اقتصادی است، به شدت تاکید داشته اند؛ امّا آنچه پس از سیزده سال از صدور این بسیار مهم قابل مشاهده است، نادیده انگاشتن این مهم در واقعیت امروز کشور است. و علت این امر چیزی نیست جز اینکه در مسئولان محترم کشور، به خصوص دستگاه قضایی، عزم جدی ای برای تحقق این فرمان وجود ندارد.

متأسفانه باید گفت که سه قوای مجریه؛ مقننه و قضائیه، طی این مدت طولانی، هیچ برنامه مدون و قابل اجرایی را برای عملیاتی کردن این فرمان نداشته و ندارند و تا کنون کارنامه مشخصی را پیرامون این مسئله حیاتی ارائه نکرده اند.

جنبش عدالتخواه دانشجویی با درک شرایط حاضر کشور، با توجه به فرمان هشت ماده ای رهبری معظم انقلاب نکات زیر را بیان می دارد.

1- هم اکنون استفاده ابزاری از مبارزه مفاسد اقتصادی، به عنوان شعار سیاسی، همراه با نوعی عوام فریبی و گاه انتقام گیری سیاسی در ادبیات سیاسی کشور مطرح است که خود یکی از مهمترین آفات اقتصاد کشور است. مسئولین قوای سه گانه باید به جای شعار پراکنی و شعار دادن های بیهوده و رجز خوانی های پوشالی، عزم خود را به صورت عملی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهند.

2- قوه مجریه به عنوان اصلی ترین بازوی مبارزه با رانت خواری و مهمترین موضع پیشگیری از مفاسد اقتصادی، باید روند ترویج اشرافیت حکومتی، که در این دولت متأسفانه در حال رشد است را امحا بنماید. دولتی که به بلای خانمان سوز اشرافیت مبتلا است، هیچگاه نخواهد توانست در راستای مبارزه با فساد اقتصادی گامی موثر بردارد.

3- قوه مجریه باید با کاهش وابستگی کشور به نفت، اصلاح نظام مالیاتی کشور، شفاف سازی اطلاعات، مبارزه با اقتصاد زیر زمینی، کنترل بازاها و مبارزه با احتکار، کم فروشی و گران فروشی، راه تحقق فرمان هشت ماده ای را محقق سازد.

4- در شرایط اقتصادی ایران که به شرایط رکود تورمی معروف است، به اعتقاد علمای اقتصاد یکی از راه های حل مشکل که نه منجر به افزایش هزینه های دولت و در نهایت تورم شود و نه انقباضی است که اشتغال را کاهش دهد، تاکید بر سیاستهای طرف عرضه اقتصاد و از جمله مهم ترین آنها ساده سازی، روان سازی و آسان سازی قوانین است. یکی از بدیهی ترین نتایج ساده سازی و شفاف سازی قوانین کاهش فرصتهای ویژه برای افراد خاص و گسترش دامنه بهره مندی آحاد جامعه از فرصتها و مواهب اقتصادی است.

یکی از عمده مسایلی که کشور ما با آن در گیر است شفاف و آزاد نبودن جریان اطلاعات است. مهر محرمانه حتی بر روی بسیاری از آمارهای عملکرد اقتصادی که دولت به لحاظ قانونی ملزم به انتشار آنها می باشد می خورد. این ابهام، عملا امکان ورود به فعالیتهای جدی اقتصادی را نیز از مردم و گروههای غیر متنفذ میگیرد. شفاف تر شدن این حوزه علی الخصوص مناقصه ها و جزییات قراردادهای مهم اقتصادی و مراکز تصمیم ساز تجاری و پولی کشور نه تنها حق مردم است بلکه موجب کاهش فساد و افزایش امنیت سرمایه گذاری نیز خواهد شد.

5- جنبش عدالتخواه دانشجویی حذف طرح هایی چون شبنم، ایران کد و ... را توسط دولت یازدهم، اقدامی فسادزا می داند. دولت باید بجای پاک کردن صورت مسئله به رفع نقایص و عیوب این طرح ها می پرداخت، نه آنکه با این اقدام زمینه بی ثباتی اقتصادی و مفاسد سازمان یافته را بیشتر محیا نماید.

6- دولت محترم باید باید هر چه سریعتر تکلیف پرونده های بزرگی چون کرسنت را روشن سازد. تعلل امنیتی همراه با سانسور در این ماجرا باعث تشویش اذهان عمومی و بدنامی دولت یازدهم خواهد شد. جنبش عدالتخواه دانشجویی به زودی مطالبه این پرونده را در رأس برنامه های خویش قرار خواهد داد.

7- از زمان صدور فرمان هشت ماده ای، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با ریاست رئیس جمهور تشکیل شده است. با توجه به آنکه در طول سیزده سالی که از صدور فرمان هشت ماده ای رهبر انقلاب در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی می گذرد، شاهد پیگیری های صرفا شعاری و کمترین توجهات این ستاد در این زمینه بوده ایم. به مسئولین پیشنهاد می کنیم در صورتی که عزمی برای مبارزه با فساد ندارند، این ستادهای قارچی و صرفا تشریفاتی را منحل نمایند تا به مستضعفین و دلسوزان انقلاب امید واهی داده نشود.

8- قوه مقننه متاسفانه در راه قانونگذاری صحیح برای بستن راه های دور زدن قانون، رانت خواری باید تلاش چندانی به خرج نداده است. 

بقیه در ادمه مطلب9- مسئولین محترم قوای مقننه باید به این سوال پاسخ صریح دهند که چرا قانون نظارت بر اموال و دارایی های مسئولان کشور سالهای سال است در در مجمع تشخیص مصلحت نظام خاک می خورد؟ بیم آنها از چیست؟ چه افراد و گروه هایی از تصویب این قانون که طبق اصل 142 قانون اساسی است، بیم دارند؟ مگر نه اینکه نظارت بر اموال و دارایی های منصوبین حکومت، اصل اول زمامداری اسلامی است؟

10- قوه قضائیه باید دست از شعار پراکنی مبارزه با مفاسد اقتصادی بردارد. متأسفانه این قوه با بزرگ کردن پرونده هایی چون فساد سه هزار میلیاردی و اختلاس بیمه ایران( که سوالات بسیاری پیرامون این دو پرونده هنوز وجود دارد) سعی بر سلب مسئولیت خویش از سایر مفاسد بزرگ کرده است.

جنبش عدالتخواه دانشجوی از حضرت الله آملی لاریجانی؛ ریاست محترم قوه قضائیه، مطالبه جدی دارد که امر مبارزه با مفاسد اقتصادی را از صدور شعار خارج و به صورت جهادی وارد این عرصه گردند.

11- قوه قضائیه هنوز با معضل برخورد با آفتابه دزدها و وانهادن گردن کلفت ها و دانه درشت ها روبرو است. این پدیده به حدی پر رنگ شده است که باعث سلب اعتماد مردم از دستگاه قضایی را فراهم آورده است و اگر به همین منوال ادامه پیدا کند، ما بیم آن داریم که این کم کاری تبدیل به بحرانی برای مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، در اذهان مردم گردد.

12- متاسفانه احکام صادره دادگاه ها، که علیه افراد و یا سازمان های محکوم به مفاسد اقتصادی صادر می شود بازدارندگی لازم را نداشته و نتوانسته از حجم مفاسد اقتصادی-سیاسی پیشگیری نماید.قوه قضائیه باید مجازات های شدیدتری برای این دست مجرمان تدوین نماید.

قوه قضائیه تا کنون از معرفی محکومین مفاسد اقتصادی خودداری کرده است که این امر، حاشیه امنی برای این مجرمان و همفکرانشان فراهم آورده است.

13- قوه قضائیه هنوز نتوانسته است پیکره سازمانی خویش را از لوث برخی افراد مفسد؛ که باعث بدنامی نظام مقدس جمهوری اسلامی شده اند، پاک نماید. با دستمال آلوده چگونه می توان شیشه را پاک کرد که ما توقع داشته باشیم برخی افرادی مسئله داری که در این قوه نفوذ کرده اند، بتوانند عدالت علوی را اجرا نمایند؟

14- این قوه در راه تربیت قاضی های مستعد و مومن، که واجد شرایط قضاوت طبق فقه شیعه باشند، اقدام موثری انجام نداده است. و این مسئله ریشه بسیاری از معظلات مربوط به مبارزه با مفاسد اقتصادی را فراهم آورده است.

15- درحال حاضر بخش قابل توجهی از مفاسد اقتصادی معطوف به بخش زمین و مسکن است. سالانه هزاران هکتار از مرغوب¬ترین زمینهای کشاورزی کشور به راحتی تغییر کاربری داده ¬شده و وارد بازار سفته¬بازی زمین و مسکن می¬شوند. سیستم موجود در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور متعلق به چندین دهه پیش است. ضروری است با تسریع در پیاده سازی سیستم کاداستر (طرح ساماندهی الکترونیکی نقشه های ثبتی کشور) و هم چنین شبکه ای شدن اطلاعات و ارتباطات این سازمان، زمینه های مبارزه با زمین خواری و نظام جامع مالیات بر مسکن فراهم آید. همچنین لازمست علل تعلل در اجرا و افراد یا موانعی که موجب تأخیر بیش از بیست ساله در انجام این طرح شده اند، معرفی گردیده و به مجازات برسند.

16- آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و جانبازان، کمیتة امداد امام خمینی(ره) و... ارگانهایی هستند که به نظر میرسد سالهاست از اهداف اولیه خود فاصله گرفته اند و به بنیادهای اقتصادی گسترده ای تبدیل شده اند. انحصار این مراکز شبه دولتی –که گاه بهنگام دریافت بودجه، دولتی میشوند و به هنگام حسابرسی خصوصی- در برخی حوزه های اقتصاد، راه را برای ورود بخش خصوصی تنگ کرده است. اما بدتر از همه اینها فضای مبهم و بعضا عدم دسترسی سازمان بازرسی و سایر دستگاههای نظارتی به اطلاعات عملکرد این بنیادهاست که احتمال بروز فساد در این مجموعه ها را دو چندان کرده است. ثروت انبوه، نفوذ و دسترسی به اطلاعات و... اهمیت نظارت بر آنها و ارائه گزارش شفاف از عملکردشان را بیشتر میکند. ضمن آنکه لازم است نسبت این ارگانها با سیاستهای خصوصی سازی دولت تبیین شود.

برای جنبش عدالتخواه دانشجویی هنوز مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی که ریشه در مناسبات سیاسی دارد، از اولویت برخوردار است و قطعا مطالبه از هر سه قوه برای تحقق بخشیدن به فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری را وظیفه راهبردی خویش می داند و در آینده ای نزدیک به صورت جدی تری نکات فوق را از سه قوه مطالبه عملی خواهد نمود.

جنبش عدالتخواه دانشجویی به مسئولین توصیه اکید می کند که اگر می خواهید استحکام جمهوری اسلامی و انقلاب هر چه بیشتر تقویت گردد و اگر می خواهید چشم طمع اجانب از کشور به دور باشد و اگر خیرخواه اسلام هستید، در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی و حکومتی، نابود کردن ظالمان و سرمایه داران زالوصفت و خدمت به مردم و محرومین، شدت عمل به خرج دهید.

جنبش عدالتخواه دانشجویی توصیه حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) به عالمان دین را، بهترین نصیحت ها برای شما می داند، آنجا که در صحرای منی فرمودند: «شما ای بزرگان که در علم ودانش پرآوازه اید! و در خیرو نیکی زبانزد دیگران ! و در نصیحت وپند دادن شهره ی این وآنید!؛ بخاطرخدا، در دل مردم عظمت و شکوه دارید. افراد قوی و نیرومند شما را به حسا ب می آورند؛ وضعیف و ناتوانان، شما را گرامی و محترم می شمارند، در حالی که هیچ برتری بر آنها ندارید و وقتی خواسته هایشان برآورده نمی شود از شما شفاعت می جویند و شما باشکوه پادشاهان و عظمت بزرگان در میان آنان راه می روید.

آیا اینهمه برای این نیست که مردم امیدوارند که شما به احیاء حقوق خداوند قیام کنید؟ لیکن شما در بیشترین موارد، از اداء حق الهی کوتاهی کردید و حقوق ائمه را سبک شمردید، حق ضعیفان را پایمال نمودید.شما آنچه حق خود تصورمی کردید، به ناروا گرفتید ولی در راه خدا نه مالی بخشش کردید، نه جانتان را به مخاطره انداختید و نه از اقوام و خویشانتان برای رضای خدا بریدید.

چه بسیارند کسانیکه مورد احترام مردم نیستند ولی شما به خاطر خدا، در میان بندگانش احترام دارید. شما می بینید پیمانهای الهی درهم شکسته می شود، ولی هیچ دم نمی زنید و به هراس نمی افتید. برای درهم شکستن بعضی از پیمانهای پدرانتان ( هفکران و هم حزبی هایتان) ناله سر میدهید ، لیکن شکستن تعهدات و پیمانهای رسول خدا را نادیده می گیرید.
کورها، لال ها وفلج ها (مستضعفین) در شهرها بی سرپرست مانده اند و شما نه رحمی بر آنان می کنید و نه عملی را که در خورشأن خودتان باشد، در مورد آنان انجام می دهید ....


خدا دستور فرموده است: از این اعمال پلید جلوگیری شود. ولی شما از آن غافلید، و شما مصیبت بارترین مردم هستید.زیرا از مسئولیت عالمانه و آگاهانه خود دست کشیدید.((زمام امور واجراء احکام باید بدست علماء الهی باشد که در رعایت حلال و حرام خدا امین هستند)) ولی این مقام و منزلت از شما سلب شده است؛ چرا که از محور حق پراکنده شدید؛ و با وجود دلائل روشن، در سنت پیامبراختلاف کردید. 


ستمگران، در ملک خدا، طبق میل و خواسته خود گام بر می دارند؛ و با تمایلات خود، راه پستی و مذمت را هموارتر می سازند؛ از اشرار و دون فطرتان پیروی می کنند و جسورانه در مقابل خدای متعال می ایستند ... 


اینان عده¬ای ستمگر و صاحبان قدرت¬اند که علیه ضعفا و محرومین بسیار خشن عمل می¬کنند و به روش غیر اسلامی حکومت می¬کنند و بی چون و چرا هم اطاعت می¬شوند. در حالی که نه خدا را می¬شناسند و نه آخرت را قبول دارند. تعجب می¬کنم از شما که این زمین زیر پای ظالمان صاف و پهن است ... و شما باز هم ساکتید. »
به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی

درباره سیاسی ,
مهدی مشتاقی بازدید : 60 پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393 زمان : 10:54 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
درباره ما
شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی : هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 403
 • کل نظرات : 374
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 36
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 67
 • بازدید ماه : 345
 • بازدید سال : 5,726
 • بازدید کلی : 106,381
 • کدهای اختصاصی

  اسلایدشو

  اوقات شرعی
  وصیت شهدا