close
تبلیغات در اینترنت

عترت
loading...

راه ولایت

عترت

آخرین ارسال های انجمن

بقیـــــــــع در ماتم است...

صدای گریه مــــی ‏آید! ... صدای ضجــــه فرشتگان!
بقیع، امشب دوباره، در خاک تو خورشیدی خواهد دمید...
و ستاره ‏ای به آسمــــــان خواهد شتافت!

مــــــــــولا جان
! قسم به بقیع! قسم به فجر!
قســـــم به اولین سپیده عدالت
که معجزه مهـــــدی(علیه‏ السلام) به وقوع خواهد پیوست
و آستان کبریایـــــــــــی تو برای همیشه
در آغـــــوش آرزومندان خواهد بود!

دست
مــــا را بگیر،که از پا افتاده ‏ایم آقـــا!
 به حق تربت پنهان مـــــادرت

مهدی مشتاقی بازدید : 156 جمعه 31 مرداد 1393 زمان : 6:49 نظرات ()

فقط هشت دقیقه ...

http://media2.afsaran.ir/siHo0HX.jpg

جانباز قطع نخاع - عبدالعلی ذاکر نژاد

نگاه ها همه بر روی پرده سینما بود.

اکران فیلم شروع شد،

شروع فیلم سقف یک اتاق دو دقیقه بعد همچنان سقف اتاق, سه, چهار, پنج, .......,هشت دقیقه اول فیلم فقط سقف اتاق!

صدای همه در آمد.

اغلب حاضران سینما را ترک کردند

ناگهان دوربین حرکت کرد و آمد پایین و به جانباز قطع نخاع خوابیده روی تخت رسید

زیرنویس فیلم

این تنها ۸ دقیقه از زندگی این جانباز بود و ما طاقت نداشتیم ...

مهدی مشتاقی بازدید : 79 جمعه 06 تير 1393 زمان : 12:19 نظرات ()

آقا حسین (ع) در کربلا تنها ماند من هم در صحرا ها تنها هستم

از عالم برجسته ، استاد بزرگوار ، حاج آقا نعمتی در کتاب اوج تنهایی

روایت است :

یکی از شاگردان من موفق شد امام زمان خویش را ببیند ؛ آن طلبه عزیز پس از نقل

جزئیاتی از خوابش می گوید :

وقتی امام عصر مرا دید به من توجّه خاص نمود و فرمود زیارت عاشورا را بخوان

من خواستم زیارت عاشورا را بخوانم به طور ناگهانی به جای زیارت ناخود آگاه

شروع به گریه کردم ، که دیدم خود حضرت زیارت عاشورا را خواندند

و من هم گریه می کردم .

حضرت با صدای بلندی گریه می کرد و می فرمودند :

حسین جانم ، حسین جانم

حضرت چنان زیارت عاشورا می خواندند که حس کردم این کلمات و جملات

با غم فراوانی از قلب ایشان خارج می شود

در هنگام زیارت ملائکه ای که با ما زیارت را می خواندند با ما گریه می کردند

و شور و حال و نورانیت عجیبی در آنجا حکمفرما بود و امام عصر به من فرمود دعا کن ...

من هم دعا کردم و حضرت و ملائکه آمین گفتند .

سپس به من فرمودند :

شما وظیفه دارید از کانال ابا عبد الله حسین (ع) مرا به تمام دنیا معرفی کنید

پس از آن حضرت اظهار داشتند :

چرا به شیعیان نمی گویید من هم مثل جدم حسین تنها هستم

آقا حسین (ع) در کربلا تنها ماند من هم در صحرا ها تنها هستم

 

و در ادامه فرمودند :

هر 24 ساعت ندای هل من ناصر ینصرنی سر می دهم و کسی به ندای من

توجّهی نمی کند .

دیگه میخوام گمنام باشم بازدید : 105 جمعه 19 ارديبهشت 1393 زمان : 14:10 نظرات ()

اسناد مدفن حضرت‌ زهرا به روایت‌ علامه عسکری

علامه عسکری می‌گوید: یکی از مورخان اهل سنت در کتاب «تاریخ المدینة المنوره» درباره محل دفن حضرت زهرا(س) آورده است: امام صادق(ع) مکرر می‌فرمودند فاطمه(س) در خانه‌اش دفن شد که عمر بن ‌عبدالعزیز آن را در مسجدالنبی(ص) داخل کرد.

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها، درباره مدفن پیکر مطهر این بانوی بزرگوار به روایت علامه سیدمرتضی عسکری از کتاب «دختر پیامبر(ص)» اشاره می‌شود که در ادامه می‌آید:
 
علامه عسکری(ره) می‌گوید: آخرین فرض و احتمال در مورد جایگاه دفن دختر بزرگوار پیامبر(ص)، خانه خود آن حضرت است، این احتمال از بهترین و معتبرترین اسناد ممکن برخوردار است؛ به این دلیل که همه روایات آن از بزرگان خاندان نبوت به دست ما رسیده است. امامان معصوم(ع) از خاندان نبوت، وارثان و حافظان اسرار مخفی این بیت بودند و تنها آن‌ها می‌دانستند که چگونه و در کجا مادر بزرگوارشان دختر پیامبر(ص) دفن شده است و در چه شرایطی این دفن اتفاق افتاده است. در واقع سند اصلی ما در اعتقاد به محل دفن دختر پیامبر(ص) گزارشات تاریخی و روایاتی است که از امامان اهل بیت(ع) به دست رسیده است. همچنین دلیل قاطع ما در برابر نقلیات مأخذ مکتب خلافت (که ما آن‌ها را به دلیل مشکل متون روایات و ضعف راویان آن‌ها ضعیف یا مردود می‌دانیم) همین اسناد است؛ زیرا معتقدیم ائمه اهل بیت(ع) افراد اصلی بیت نبوت بودند. آنها اهل آن خانه‌اند و فقط آن‌ها به درستی می‌دانند در آن خانه چه گذشته است.
 
اولین سندی که مسأله جایگاه قبر دختر پیامبر(ص) را به وضوح روشن می‌کند، کلماتی است که از امیرالمؤمنین(ع) در هنگام دفن دختر پیامبر(ص)، حضرت صدیقه طاهره(س)، به پیامبر اکرم(ص) خطاب شده است. البته این کلام برای ابراز شکوه و شکایت از امت به محضر حضرت رسول(ص) است نه تعیین مدفن دختر ایشان. اما در ضمن کلام، از دفن شدن ایشان در جوار پیامبر(ص) به صراحت سخن به میان می‌آید.
 
در نهج‌البلاغه و مآخذ درجه اول دیگر نقل شده است که امیرالمؤمنین(ع) عرضه داشت: «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا رَسُولَ اللَّهِ عَنِّی وَ عَنِ ابْنَتِکَ النَّازِلَةِ فِی جِوَارِکَ وَ السَّرِیعَةِ اللَّحَاقِ بِکَ»؛ سلام بر تو ای رسول خدا! از طرف من و از طرف دخترت که در همسایگی و جوار تو فرود آمده، دختری که زود به تو ملحق شده است. ابن‌ شهر آشوب و علی‌ بن ‌عیسی‌ اربلی نیز این نقل را معتبر دانسته، در کتاب «‌المناقب» خود آورده‌اند.
 
این عبارت در نقل کلینی روشن‌تر آمده است. ایشان از حضرت حسین(ع) نقل کرده است: آن‌گاه که دختر پیامبر(ص) رحلت کرد، امیرالمؤمنین(ع) ایشان را پنهانی دفن کرد و محل قبر را مخفی ساخت. سپس ایستاد و روی خود را به قبر پیامبر خدا(ص) گردانید و عرضه داشت: سلام بر تو باد ای رسول خدا(ص)! از جانب من و از جانب دخترت که به زیارت تو آمده و در بقعه تو در خاک آرمیده است.
 
در نقل شیخ اجل(مفید)، شیخ‌ الطائفه طوسی، ابن ‌جریر طبری و ابن‌ فتال‌ نیشابوری «البائتة‌ فی ‌الثری ‌ببقعتک» یا «الثابتة‌ فی‌ الثری‌ ببقعتک» آمده است که باید «در خاک خفته در بقعه تو» یا «در خاک جای گرفته در بقعه تو» ترجمه شود که همان مضمون بالا را با روشنی بیشتری در بر دارند.
 
آنچه از حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) نقل شده و در جریان وصیت و دفن حضرت مجتبی(ع) آمده است و در گزارش وصیت طبق نقل کتاب «کافی» چنین آمده که ایشان به برادر بزرگوارشان فرمودند: «آنگاه که از دنیا رفتم، مقدمات دفن مرا فراهم کن. بعد جنازه‌ام را برای تجدید عهد به نزد قبر رسول خدا(ص) و بعد به نزد مادرم ببر. از آنجا به سوی بقیع حرکت بده و در بقیع دفن کن». پس به روشنی دیده می‌شود که پیکر مطهر امام مجتبی(ع) به نزد قبر پیامبر(ص) و در کنار آن، قبر مادرشان فاطمه(س) برای تجدید عهد برده شده، سپس برای دفن به بقیع منتقل شده است. در گزارش دوم از همین کتاب آمده بود: از آن پس حضرت حسین(ع) ایشان را (برای تجدید عهد) به نزد قبر مادر برده، بعد از آن از مسجد خارج کرده و در بقیع مدفون ساخت.
 
حضرت جعفر بن‌محمد(ع) از پدرشان حضرت امام باقر(ع) نقل می‌کنند: «دفن علی ‌فاطمه ‌رضی‌الله عنها لیلاً فی‌منزل‌ها الذی دخل فی‌المسجد فَقُبِرها عند باب المسجد»؛ علی(ع)، فاطمه(س) را شبانه در منزل خودش- که بعدها به مسجد داخل شد- دفن کرد.
 
گزارش دیگری مستقیماً از امام صادق(ع) در کتاب «تاریخ المدینة المنوره» نقل شده است: «عن ‌جعفر بن ‌محمد کان ‌یقول: قُبِرت‌ فاطمه‌ رضی‌الله عنها فی‌بیتها الذی ادخله عمر بن‌ عبد العزیز فی‌المسجد؛ امام صادق(ع) مکرر می‌فرمود: فاطمه(س) در خانه‌اش دفن شد که عمر بن ‌عبدالعزیز آن را در مسجدالنبی(ص) داخل کرد.
 
همچنین روایتی از امام ابوالحسن علی‌ بن ‌موسی‌الرضا(ع) است که با اسناد متعدد در معتبرترین مآخذ شیعی از جمله کافی کلینی، تهذیب طوسی، من‌لایحضره ‌الفقیه، عیون ‌الاخبار و معانی‌ الاخبار صدوق آمده است؛ «احمد بن‌ ابی‌نصر بزنطی» می‌گوید: من از امام ابوالحسن‌ الرضا(ع) در مورد محل قبر حضرت صدیقه طاهره(ع) سؤال کردم؛ فرمودند: دفنت‌ فی‌ بیتها فلما زادت بنو امیه‌ فی‌المسجد صارت‌ فی‌المسجد؛ ایشان در خانه خودش دفن شد و آنگاه که بنی‌امیه، مسجدالنبی را توسعه دادند، در داخل مسجد قرار گرفت.
 
بنابراین در میان همه نقل‌هایی که در مآخذ مختلف شیعی و غیرشیعی در مورد محل دفن دختر پیامبر(ص) وجود دارد و ما بسیاری از آن‌ها را از نظر سند و متن ارزیابی کردیم، این نقل از معتبرترین اسناد برخوردار است و شارحان و محققان بزرگ به صحت و شهرت آن گواهی داده‌اند.
 
حمیری متوفی قرن سوم، صاحب «قرب‌الاسناد» و صحابی حضرت عسکری(ع) روایتی از بزنطی نقل می‌کند که در واقع صورت تفصیلی روایت مشهور قبلی است. در این روایت هم بزنطی از امام ابوالحسن‌ الرضا(ع) پرسش می‌کند که فاطمه(س) دختر پیامبر(ص) در کجا دفن شده است؟ حضرت فرمودند: شخصی همین مسأله را در مجلسی که عیسی‌ بن ‌موسی(القریشی) نیز حضور داشت، از امام جعفر بن‌ محمد(ع) سؤال کرد. عیسی ادب را رعایت نکرد و نسبت به امام(ع) پیش‌دستی کرد و پاسخ داد: در بقیع دفن شده است. آن شخص به امام صادق(ع) عرضه داشت: شما چه می‌فرمایید؟ امام(ع) فرمودند: عیسی به تو جواب داد. او عرضه داشت: خدا کار شما را اصلاح کند! من با عیسی ‌بن‌ موسی چه کار دارم؛ از پدرانت به من خبر بده، امام صادق(ع) فرمودند: ایشان در خانه خودشان دفن شده‌اند.
 
علی‌ بن ‌طاووس حسینی، عالم و محدث بزرگ قرن هفتم در یک روایت از امام هادی(ع) همین معنا را تأکید می‌کند؛ ایشان از کتاب «المسائل و أجوبتها عن‌ الائمة» نقل می‌کند که ابراهیم‌ بن‌ محمد ‌همدانی، وکیل ناحیه و صحابی امام رضا و امام جواد و امام هادی علیهم‌السلام می‌گوید: من به محضر حضرت هادی(ع) نامه نوشتم و از ایشان درخواست کردم: «اگر صلاح می‌دانید، مرا از محل دفن مادرتان آگاه سازید که آیا در داخل مدینه (مسجد) است یا آن طور که مردم می‌گویند، در بقیع قرار دارد؟ آن حضرت در جواب، مکتوب فرمود: «هی مع جدی صلوات‌الله علیه؛ ایشان در کنار جدم رسول خدا(ع) مدفون هستند.
 
بدین‌ترتیب با نفی تمام احتمالات قبل و دلائل محکمی که برای اثبات آخرین احتمال (یعنی دفن شدن در خانه) عرضه کردیم راهی جز قبول این فرض وجود نخواهد داشت.
ادامه را در ادامه مطلب بخوانید
سید امین بیابانکی بازدید : 73 دوشنبه 18 فروردين 1393 زمان : 12:2 نظرات ()

ای آسمان کبودی بازوی یاس چیست؟

شاعر توانمند کشورمان؛ یوسف علی میرشکاک به مناسبت سالروز شهادت بی بی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا(س) چکامه ای سروده است که «الف» آن را تقدیم به بینندگان خود می کند.
 
ای آسمان کبودی بازوی یاس چیست؟
در کوچه های شب، وزش بوی یاس چیست؟
اکنون که یائسه ست شب و روز و ماه و سال
آن ماجرا، شکستن پهلوی یاس چیست؟


ای عاشق از کبودی بازوی او مپرس
از لحظه شکستن پهلوی او مپرس

تا جاودان پیام بهار است بوی یاس
رنگ به خون تپیدن یار است بوی یاس

هر جا که باد زمزمه ای ساز می کند
با یاد داغ او سخن آغاز می کند

هر جا که رعد ناله بسیار می کند
شیر خداست، یاد غم یار می کند

خاموش باش، مرده که دم می برد فرو
آرام و رام، آینه ها گرم گفتگو
نیرنگ ِ روز و شب؟ خبری نیست، مام توست
از کوچه های زخم، روان، گرم جستجو.


هر جا که رعد ناله شبگیر می کند
شیر خداست ناله ز تقدیر می کند

بگذر از این خرابه، خراباتیان کی اند؟
نک مسجدی... بپرس مناجاتیان کی اند؟
ادامه شعر را در ادامه مطلب بخوانید
سید امین بیابانکی بازدید : 51 شنبه 16 فروردين 1393 زمان : 11:47 نظرات ()

اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا


بر قفل درب خانه حضرت فاطمه علیها السلام چه نوشته شده است؟


در شرایط فعلی از باب جبرئیل که به مسجد پیامبر صلی الله علیه و آله وارد شوید درب بسته ای را می بینید که پیش از تخریب خانه فاطمه زهراعلیها السلام محل درب قدیمی خانه بوده است. از چندین قرن قبل بر قفل این درب شعری به عربی نوشته شده که متن آن چنین است:

هو الحبیب الذی ترجی شفاعته لکل هولٍ من الأهوال مقتحم
او (پیامبر اکرم) دوستی است که در همه پیشامدها و حوادث ناگوار امید شفاعت از او می رود.

چنانچه در منابع اینترنتی نوشته شده «این شعر توسط  شاعر اهل تسنن قرن هفتم هجری «البوصیری» و در وصف پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) سروده شده است.»


مهدی جان

آثاری از درب سوخته دیگر نیست

آثاری از فرزند مادرت زهرا دیگر نیست

آثاری از پهلوی شکسته ی مادرت دیگر نیست

راستی از میخ های درب هم دیگر خبری نیست

نه از آن درب و بازوی شکسته دیگر خبری نیست

آثاری از دربی که مادرت در 18 سالگی دست به آن می گرفت دیگر نیست

چه گویم از درب لگد خورده

چه گویم از دیوار و در

آه آه

مهدی جان

این درب همان دربیست که امیرالمومنین را دست بسته کشان کشان بردند

راستی ضجه های مادر گوشهایم را می درد

اللهم عجل وفاتی سریعا قلب امیرالمومنین را خون میکرد

کاش آن روز بجای زهرا من سیلی می خوردم


آخرین لحظه های زندگی پیامبر صلی الله علیه و آله با گریه بر مصیبت های دختر بزرگوارشان حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها همراه بود.

عرض شد: یا رسول الله، چرا گریه می کنید؟

فرمودند :

به خاطر اهل بیتم و آنچه اشرار امتم بعد از من با آنان رفتار می کنند. می بینم که به فاطمه سلام الله علیها ظلم می شود و او ندا می کند: «پدرم ، پدرم!» اما هیچ کس از امتم او را کمک نمی کند.

یا منتقم خون زهرا کی میایی

اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا

اللهم عجل لولیک الفرج



مهدی مشتاقی بازدید : 49 پنجشنبه 14 فروردين 1393 زمان : 18:24 نظرات ()

۴ نعمتی که بهتر است هر روز صبح یاد کنیم

264d83


حضرت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند: «هر که صبح کند و چهار نعمت خدا را یاد نکند می ترسم که نعمت خدا از او زائل گردد»

    اَلحَمدُ للهِ الَّذِی عَرَّفَنِی نَفسَهُ وَلَم یَترُکنِی عُمیانَ القَلبِ

    ستایش خدا را که خود را به من شناساند ومرا کوردل نگذاشت.

    اَلحَمدُ للهِ الَّذِی جَعَلَنِی مِن أُمَّةِ مُحَمَّدٍ صَلی اللهُ عَلَیهِ وَآلِه

    ستایش خدا را که مرا از امت حضرت محمّد صلی الله علیه و آله قرار داد.
    اَلحَمدُ للهِ الُّذِی جَعَلَ رِزقِی فِی یَدَیهِ وَ لَم یَجعَل رِزقِی [وَ لَم یَجعَله] فِی أَیدِی النَّاسِ

    ستایش خدا را که روزیم را در دست خودش قرار داد و آن را در دست مردم ننهاد.

    اَلحَمدُ للهِ الَّذِی سَتَرَ ذُنُوبِی وَ عُیُوبِی [سَتَر ذَنبی] وَ لَم یَفضَحنِی بَینَ الخَلائِقِ

    ستایش خدا را که گناهانم وعیوبم را پوشاند ومرا در میان مردم رسوا نکرد.

مهدی مشتاقی بازدید : 51 دوشنبه 04 فروردين 1393 زمان : 10:26 نظرات ()

قصد ظهور داری ؟؟؟

اي آنکه در نگاهت حجمي زنور داري

کي از مسير کوچه قصد عبور داري؟

چشم انتظار ماندم، تا بر شبم بتابي

اي آنکه در حجابت درياي نور داري

من غرق در گناهم، کي مي کني نگاهم؟

برعکس چشمهايم چشمي صبور داري

از پرده ها برون شد، سوز نهاني ما

کوک است ساز دلها، کي ميل شور داري؟

در خواب ديده بودم، يک شب فروغ رويت

کي در سراي چشمم، قصد ظهور داري؟


دیگه میخوام گمنام باشم بازدید : 41 چهارشنبه 23 بهمن 1392 زمان : 13:37 نظرات ()
تبلیغات
درباره ما
شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی : هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 403
 • کل نظرات : 374
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 36
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 77
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 107
 • بازدید ماه : 385
 • بازدید سال : 5,766
 • بازدید کلی : 106,421
 • کدهای اختصاصی

  اسلایدشو

  اوقات شرعی
  وصیت شهدا