close
تبلیغات در اینترنت

سیاسی
loading...

راه ولایت

سیاسی

آخرین ارسال های انجمن

خلاصه فتنه ۸۸ در چند عکس

کل فتنه ۸۸ را می‌توان در این تصویر ها خلاصه کرد؛ دستبند سبز بر دست مسئولین وقت رژیم صهیونیستی!


در این عکس ها امیرعباس فخرآور، کارشناس صدای آمریکا و مسئولین وقت رژیم صهیونیستی در سال ۸۸ حضور دارند.

مهدی مشتاقی بازدید : 125 سه شنبه 09 دي 1393 زمان : 15:34 نظرات ()

آقای روحانی! دشمن شاد شدیم؛ به جهنم! + اسناد


به گزارش خبرنگار بین الملل «خبرگزاری دانشجو»؛ سخنان روز دوشنبه رییس جمهور در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، همان مقدار که دلسوزان کشور را متاثر کرد، استقبال گسترده رسانه های معاند و معلوم الحال را به دنبال داشت.

 

خبرگزاری امارتی خلیج تایمز:

روحانی دشمنان خود را بزدل خواند

 

رییس جمهور ایران با اشاره به انتقادات صورت گرفته از دولت در مذاکره با غرب و توافق هسته ای، آن را به ترسویی و شرارت سیاسی متهم کرد.  

خبرگزاری خلیج تایمز ادامه داد: حسن روحانی در سخنرانی زنده خود، جناح های تندرو در مجلس را مورد حمله قرار داد.

یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.

 

 

سعودی گزت:

روحانی با عبارت «بزدلان سیاسی» از منتقدانش انتقاد کرد

 

این رسانه سعودی، سخنان رییس جمهوری ایران در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، را اینگونه منعکس کرد: عده ای ظاهرا شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند.

سعودی گزت با معتدل خواندن روحانی از قول وی نوشت: دولت او تمرکز خود را بر مسائل اقتصادی و سیاست خارجی قرار داده و سعی در مبارزه با شیعه هراسی، ایران هراسی و اسلام هراسی دارد.

 


بقیه در ادامه مطلب

مهدی مشتاقی بازدید : 191 جمعه 24 مرداد 1393 زمان : 17:4 نظرات ()

منظورتان همان نمازجمعه با کفش و مختلط است؟!


http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/91-10/16/Rafsanjani.jpg


هاشمی رفسنجانی می‌گوید با توجه به ملاحظاتی که دارم، فعلا حضورم را در نمازجمعه مناسب نمی‌بینم.آن‌گونه که دفتر آقای هاشمی خبر داده وی اخیرا با خانواده دو شهید ملاقات کرده و گفته است: شهدای ما فرهنگی را در جامعه نهادینه کرده‌اند که برخاسته از عاشوراست.در این دیدار خانم دیرباز به بیان خاطرات خویش از زمان دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: هر زمان که به خاطر شهادت فرزندانمان دلسرد می‌شدیم، خطبه‌های شما را گوش می‌دادیم و احساس می‌کردیم فرزندانمان زنده هستند.هاشمی در پاسخ تصریح کرد: با توجه به ملاحظاتی که دارم، فعلا حضورم را در نمازجمعه مناسب نمی‌بینم.آخرین حضور هاشمی در نمازجمعه مربوط به 26 تیرماه 1388 بود که با فراخوان فتنه‌گران همراه بود و هاشمی نیز در آن خطبه به جای ایستادن در کنار نظام، از فتنه‌گران حمایت کرد. بدین ترتیب حضور در نمازجمعه نظام اسلامی برای کسی که نتوانست حساب خود را از آشوب‌طلبان و جریان برانداز جدا کند، امکانپذیر نبود. آشوب‌طلبان وابسته به بیگانه هر چند در آغاز مدعی بودند به تقلب اعتراض دارند، اما به تدریج شعار دادند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». آنگاه در شهریور همان سال - روز قدس- برای اولین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی به مراسم روز قدس دهن‌کجی کردند و ضمن روزه‌خواری و سیگار کشیدن، شعار «نه غزه نه لبنان» را به پیشنهاد سایت وزارت خارجه اسرائیل علم کردند؛ سپس خواستار حذف مرگ بر آمریکا در 13 آبان شدند - موضوعی که چند سال بعد در آستانه توافق ژنو مطرح شد - و در روز 16 آذر روی جمهوری اسلامی خط کشیدند، به تصویر حضرت امام(ره) اهانت کردند. این طیف ضمن فحاشی علیه ولایت‌فقیه، نهایتا در روز 6 دی- عاشورا - هتاکی و اهانت را به ساحت امام حسین علیه‌السلام کشاندند اما هرگز از سوی آقای هاشمی محکوم نشدند.


با این وصف عجیب است که آقای هاشمی هم‌ پشتیبان حرمت‌شکنان روز عاشورا و اهانت‌کنندگان به بسیج و بسیجی باشد و در عین حال به خانواده‌ شهدا بگوید «شهدای ما فرهنگی را در جامعه نهادینه کرده‌اند که برخاسته از عاشورا است». موسوی از سران فتنه، حرمت‌شکنان روز عاشورا را که از جمله عناصر سیاسی و عضو سازمان منافقین بود، مردمان خداجو خوانده بود.خانواده شهدای حاضر در این ملاقات نیز خطبه‌های اول انقلاب آقای هاشمی را به یاد او آورده‌اند که در دفاع از نظام در مقابل ضدانقلاب و گروهک‌ها سخن می‌گفت.گفتنی است «فواد-ش» از عناصر ضد انقلاب که سال گذشته به همراه جمعی از فتنه‌گران با هاشمی ملاقات کرد، در تاریخ 28 اردیبهشت 92 ضمن انتشار یادداشتی در سایت ضد انقلابی گویانیوز به تبیین نسبت دیروز و امروز گروهک‌ها با آقای هاشمی و نمازجمعه 26 تیر 88 وی پرداخت. وی ضمن مرور خاطرات خود تصریح می‌کند«در سال 72 هاشمی را عامل فقر و بدبختی مردم قلمداد می‌کردم و در سال 76 خوشحال از اینکه دوران ریاست هاشمی تمام شده است. زمستان سال 78 هاشمی کاندیدای مجلس شده بود. با «سلطان علی پروین» عکس یادگاری می‌انداخت. من هم پرسپولیسی دو آتیشه کلی فحش به علی پروین دادم که چرا با «عالیجناب سرخ‌پوش» عکس انداخته. می‌گفتیم باید هاشمی رای نیاورد. عاقبت همه هم بهش گفتند آغاسی.»

همکار گویانیوز ادامه می‌دهد: 18 تیر سال 1380 در سالگرد کوی دانشگاه تهران روبروی درب اصلی کوی شعار می‌دادیم «عالیجناب سرخپوش ما همه گنجی شدیم.» و هنوز هاشمی منفور بود.وی آنگاه به خطبه‌های هاشمی در نمازجمعه 26 تیر 1388 اشاره می‌کند و می‌نویسد: آن روز شعار می‌دادیم هاشمی هاشمی سکوت کنی خائنی! من در عمرم نماز نخوانده بودم. آن روز هم نمازی نمادین خواندم با کفش و بدون وضو. آخر نماز هم با یک خانم جوان کنار دستم که نمی‌شناختم دست دادم با خنده قبول باشید گفتیم(!) تا میدان ولی‌عصر رفتیم و آنجا صف ما را درهم شکستند، چشممان از گاز اشک‌آور خیس بود. اما در قلبمان خوشحال که هاشمی با ماست.فواد-ش در ادامه با بیان اینکه در جریان اغتشاشات بازداشت شد، خبر می‌دهد چند روز پیش از ثبت‌نام هاشمی جزو شماری از روزنامه‌نگاران (و برخی افراد بازداشت شده) بوده که در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام به ملاقات هاشمی رفته و با او ملاقات کرده است!

مهدی مشتاقی بازدید : 59 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 9:5 نظرات ()

زنجیره‌ای‌ها و پادویی برای آل ‌سعود!

http://ts2.mm.bing.net/th?id=HN.608018578748935730&pid=1.7

سردبیر چند نشریه توقیف شده از فقدان آزادی مطبوعات و عملی نشدن وعده انجمن صنفی روزنامه‌نگاران انتقاد کرد.شمس‌الواعظین در مصاحبه با شرق پارسی- که نسخه فارسی رسانه سعودی الشرق‌الاوسط است-، گفت: به‌رغم اینکه رئيس جمهور در اولین مصاحبه مطبوعاتی‌اش در سال گذشته وعده داده بود که خانه روزنامه‌نگاران بازگشایی شود اما این اتفاق تا این لحظه نیفتاد.وی گفت: «متاسفانه ما هنوز زندانیان مطبوعاتی در ایران داریم و هنوز قوه قضائیه به صورت همه‌جانبه در ایجاد محدودیت علیه مطبوعات عمل می‌کند و همچنین شاخص‌های بین‌المللی مطبوعات در ایران به شدت پایین آمده است.»عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات بارها درباره نشریاتی چون جامعه و توس که شمس‌الواعظین سردبیر آنها بود توبیخ کرده بود این نشریات تبدیل به ارگان گروه‌های ضدانقلاب برای ساختارشکنی و معارضه با جمهوری اسلامی تبدیل شده است. مهاجرانی همچنین بازداشت وی را کفاره زیاده‌روی‌های‌ او دانست.

وی به خاطر برخی خوش‌خدمتی‌ها، نامزد دریافت مبالغی در پوشش جایزه حقوق بشر و... از محافل غربی شد.آنچه در این میان قابل تامل است پیوند شمس‌الواعظین با رسانه‌های سعودی است بی‌آنکه وی یک بار به خفقان موجود در عربستان انتقاد کند یا بپرسد که آیا در آنجا نیز روزنامه‌ها حق دارند حکومت را به چالش بکشند و ضمناً از خارجی‌ها نیز حمایت دریافت کنند؟!گفتنی است مطابق اسناد موجود که در کیهان به چاپ رسیده بود، شمس‌الواعظین به همراه سروش، و چند تن دیگر از روزنامه‌نگاران از دولت آمریکا برای سیاه‌نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران کمک مالی دریافت کرده بودند.

مهدی مشتاقی بازدید : 71 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 9:0 نظرات ()

جنبش عدالتخواه دانشجویی


http://armaniust.ir/wp-content/uploads/2011/08/Rahbar_Edalatkhahi.jpg

جنبش عدالتخواه دانشجویی:
اگر مسئولان به دنبال مبارزه با فساد نیستند ستادهای تشریفاتی را منحل کنند

جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه ای تاکید کرد: به مسئولان پیشنهاد می کنیم در صورتی که عزمی برای مبارزه با فساد ندارند، این ستادهای قارچی و صرفا تشریفاتی مبارزه با مفاسد را منحل نمایند.

بسمه تعالی

و لا تأکلوا امولکم بینکم بالباطل و تدلوا بها الی الحکام لتأکلوا فریقا من امول الناس بالاثم و انتم تعلمون
(البقره/187)


"مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد‏، تبعیض‏، و نیز عدالت خواهی است. این پایه مشروعیت ماست. تکلیف ما این است که عدالت را درجامعه مستقر کنیم و این هم جز با مبارزه با فساد و افزون طلبی انسانهای مفت خوار و سوء استفاده کن امکان پذیر نیست."

رهبر حکیم انقلاب

امروز سیزده سال از سالگرد پیام تاریخی رهبری معظم انقلاب، مشهور به فرمان هشت ماده ای، می گذرد. فرمانی که مبارزه با مفاسد اقتصادی و مافیاهایی که گلوگاه های اقتصادی کشور را در دست دارند را تشریح کرده و از مسئولین کشور خواسته شده است به منظور تامین سلامت هر چه بیشتر نظام اسلامی، آن را جامه عمل بپوشانند.

این در حالی است که طرح مسائل جدیدی در عرصه گفتمان اقتصاد سیاسی کشور؛ همانند نامگذاری سالهای متوالی با جهت گیری اقتصادی، ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، مباحث مربوط به لزوم پیگیری توسعه درون زا و ... بیش از هر زمان دیگری عملی ساختن این فرمان، به عنوان داروی شفا بخش بسیاری از دردهای کشور، را با اهمیت تر کرده است.

مقام معظم رهبری در تشریح مباحث فوق، بر اصل سالم سازی فضای اقتصادی و سرمایه گذاری، که لازمه آنها مبارزه بی امان با مفاسد اقتصادی است، به شدت تاکید داشته اند؛ امّا آنچه پس از سیزده سال از صدور این بسیار مهم قابل مشاهده است، نادیده انگاشتن این مهم در واقعیت امروز کشور است. و علت این امر چیزی نیست جز اینکه در مسئولان محترم کشور، به خصوص دستگاه قضایی، عزم جدی ای برای تحقق این فرمان وجود ندارد.

متأسفانه باید گفت که سه قوای مجریه؛ مقننه و قضائیه، طی این مدت طولانی، هیچ برنامه مدون و قابل اجرایی را برای عملیاتی کردن این فرمان نداشته و ندارند و تا کنون کارنامه مشخصی را پیرامون این مسئله حیاتی ارائه نکرده اند.

جنبش عدالتخواه دانشجویی با درک شرایط حاضر کشور، با توجه به فرمان هشت ماده ای رهبری معظم انقلاب نکات زیر را بیان می دارد.

1- هم اکنون استفاده ابزاری از مبارزه مفاسد اقتصادی، به عنوان شعار سیاسی، همراه با نوعی عوام فریبی و گاه انتقام گیری سیاسی در ادبیات سیاسی کشور مطرح است که خود یکی از مهمترین آفات اقتصاد کشور است. مسئولین قوای سه گانه باید به جای شعار پراکنی و شعار دادن های بیهوده و رجز خوانی های پوشالی، عزم خود را به صورت عملی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهند.

2- قوه مجریه به عنوان اصلی ترین بازوی مبارزه با رانت خواری و مهمترین موضع پیشگیری از مفاسد اقتصادی، باید روند ترویج اشرافیت حکومتی، که در این دولت متأسفانه در حال رشد است را امحا بنماید. دولتی که به بلای خانمان سوز اشرافیت مبتلا است، هیچگاه نخواهد توانست در راستای مبارزه با فساد اقتصادی گامی موثر بردارد.

3- قوه مجریه باید با کاهش وابستگی کشور به نفت، اصلاح نظام مالیاتی کشور، شفاف سازی اطلاعات، مبارزه با اقتصاد زیر زمینی، کنترل بازاها و مبارزه با احتکار، کم فروشی و گران فروشی، راه تحقق فرمان هشت ماده ای را محقق سازد.

4- در شرایط اقتصادی ایران که به شرایط رکود تورمی معروف است، به اعتقاد علمای اقتصاد یکی از راه های حل مشکل که نه منجر به افزایش هزینه های دولت و در نهایت تورم شود و نه انقباضی است که اشتغال را کاهش دهد، تاکید بر سیاستهای طرف عرضه اقتصاد و از جمله مهم ترین آنها ساده سازی، روان سازی و آسان سازی قوانین است. یکی از بدیهی ترین نتایج ساده سازی و شفاف سازی قوانین کاهش فرصتهای ویژه برای افراد خاص و گسترش دامنه بهره مندی آحاد جامعه از فرصتها و مواهب اقتصادی است.

یکی از عمده مسایلی که کشور ما با آن در گیر است شفاف و آزاد نبودن جریان اطلاعات است. مهر محرمانه حتی بر روی بسیاری از آمارهای عملکرد اقتصادی که دولت به لحاظ قانونی ملزم به انتشار آنها می باشد می خورد. این ابهام، عملا امکان ورود به فعالیتهای جدی اقتصادی را نیز از مردم و گروههای غیر متنفذ میگیرد. شفاف تر شدن این حوزه علی الخصوص مناقصه ها و جزییات قراردادهای مهم اقتصادی و مراکز تصمیم ساز تجاری و پولی کشور نه تنها حق مردم است بلکه موجب کاهش فساد و افزایش امنیت سرمایه گذاری نیز خواهد شد.

5- جنبش عدالتخواه دانشجویی حذف طرح هایی چون شبنم، ایران کد و ... را توسط دولت یازدهم، اقدامی فسادزا می داند. دولت باید بجای پاک کردن صورت مسئله به رفع نقایص و عیوب این طرح ها می پرداخت، نه آنکه با این اقدام زمینه بی ثباتی اقتصادی و مفاسد سازمان یافته را بیشتر محیا نماید.

6- دولت محترم باید باید هر چه سریعتر تکلیف پرونده های بزرگی چون کرسنت را روشن سازد. تعلل امنیتی همراه با سانسور در این ماجرا باعث تشویش اذهان عمومی و بدنامی دولت یازدهم خواهد شد. جنبش عدالتخواه دانشجویی به زودی مطالبه این پرونده را در رأس برنامه های خویش قرار خواهد داد.

7- از زمان صدور فرمان هشت ماده ای، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با ریاست رئیس جمهور تشکیل شده است. با توجه به آنکه در طول سیزده سالی که از صدور فرمان هشت ماده ای رهبر انقلاب در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی می گذرد، شاهد پیگیری های صرفا شعاری و کمترین توجهات این ستاد در این زمینه بوده ایم. به مسئولین پیشنهاد می کنیم در صورتی که عزمی برای مبارزه با فساد ندارند، این ستادهای قارچی و صرفا تشریفاتی را منحل نمایند تا به مستضعفین و دلسوزان انقلاب امید واهی داده نشود.

8- قوه مقننه متاسفانه در راه قانونگذاری صحیح برای بستن راه های دور زدن قانون، رانت خواری باید تلاش چندانی به خرج نداده است. 

بقیه در ادمه مطلب

مهدی مشتاقی بازدید : 60 پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393 زمان : 10:54 نظرات ()

آیا با توافق ژنو در گام نهایی تحریم های ایران لغو می‌شود؟آنچه پیش رو دارید مناظره مکتوبی است که پیرامون موضوع توافق ژنو بین برخی صاحب نظران این حوزه شکل گرفته است. این مطلب که به همت هسته کرسی های آزاداندیشی قرارگاه شهید باقری تهیه شده با محوریت سوال زیر مسئله توافق ژنو را از زاویه ای مشخص مورد بررسی قرار می دهد.

سوال اول: یکی از نتایج توافق ژنو به لرزه در آمدن پایه تحریم ها عنوان شده که در گام نهایی به لغو همه تحریم ها منجر خواهد شد. سوال اینجاست که در انتها چه تحریم هایی لغو خواهد شد؟ آیا تنها تحریم های مربوط به پرونده هسته ای مورد مذاکره است یا سایر تحریم ها نیز مورد توجه است؟

دکتر فواد ایزدی:
کارشناس مسائل آمریکا

هدف اصلی مذاکرات هسته‌ای برداشتن تحریم های بانکی و نفتی علیه ایران است، اما متاسفانه این هدف حتی در گام نهایی توافق نامه نیز محقق نمی‌شود. در متن چهار صفحه‌ای توافق نامه، هر جا کلمه تحریم‌ها (sanctions) به میان آمده است، عبارت هسته‌ای (nuclear-related) با آن همراه شده است. به عبارت دیگر در گام نهایی، و پس از انجام تمام تعهدات ایران بر اساس توافق‌نامه، فقط تحریم‌های هسته‌ای سازمان ملل، تحریم‌های هسته‌ای چندجانبه، و تحریم‌های هسته‌ای ملی برداشته خواهد شد. در نتیجه تحریم‌های بانکی و نفتی مصوب کنگره آمریکا، در جای خود محفوظ خواهد ماند و به این موضوع در ذیل خواهیم پرداخت. متأسفانه در برخی از بخش‌های ترجمه رسمی توافق‌نامه ژنو توسط وزارت امور خارجه ایران اشتباهاتی به چشم می‌خورد. چرا که از قید کلمه «هسته‌ای» برای تحریم های چندجانبه و ملی در متن اصلی صرف‌نظر شده است.

در متن اصلی توافق نامه در صفحه چهار آمده است:

Comprehensively lift UN Security Council, multilateral and national nuclear-relate sanctions, including steps on access in areas of trade, technology, finance, and energy, on a schedule to be agreed upon.

در واقع در تمام قسمت‌های متن توافق نامه که بحث برداشته شدن تحریم‌ها به میان آمده است، کلمه تحریم با کلمه هسته‌ای همراه شده است. توجه به این نکته لازم است که در متن تحریمهای نفتی و بانکی که توسط کنگره امریکا به تصویب رسیده است، جدای از موضوع هسته‌ای، ادعاهایی در رابطه با حقوق بشر و حمایت ایران از تروریسم مطرح شده است. حقیقت امر این است که تحریم های نفتی و بانکی با سه بهانه به تصویب رسیده‌اند، بنابراین، حتی اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل و برای همیشه متوقف کند، آمریکا بدون نقض توافق نامه ژنو می‌تواند با دو بهانه دیگر خود یعنی موضوعات حقوق بشر و حمایت از تروریسم، به تحریمهای بانکی و نفتی که بیشترین مشکل را برای مردم ایجاد کرده ادامه دهد.


دکتر سعید زیباکلام:
استاد دانشگاه

تحریم‌ها که صادرات محصول بنزین را به ایران محدود می‌کنند میلیاردها دلار به درآمد ایران لطمه خواهند زد و این تحریم‌های مربوط به بنزین هم در جای خود باقی خواهند ماند.

اکثریت قاطبه این 100 میلیارد دلار دارایی‌های ارزی بلوکه شده ایران کماکان به‌واسطه تحریم‌های ما غیر قابل دسترسی باقی خواهند ماند.

تحریم‌ها اقتصادی به طور کامل باقی خواهند ماند

دیگر اجزای مهم رژیم تحریم‌ها در جای خود باقی خواند. بدون هیچ تغییری سر جایشان خواهند بود، شامل تحریم‌ها علیه بانک مرکزی ایران و تقریباً دوجین بانک‌های عمده دیگر و نهادها یا شخصیت‌های مالی. تحریم‌های جانبی روی بانک‌ها که با افراد و نهادهای امریکایی تجارت می‌کنند کماکان بر جای خود باقی خواهند ماند. کماکان امکان دسترسی بسیار محدودی به نظام مالی امریکا وجود خواهد داشت. تمام تحریم‌ها بر بیش از 600 شخصیت حقیقی و حقوقی که به برنامه‌ هسته‌ای ایران و برنامه موشک‌های بالستیک کمک می‌کنند، به قوت تمام پابرجا خواهند بود. تحریم‌ها در چندین عرصه اقتصاد ایران بر جای خود باقی خواهند ماند، شامل کشتی‌سازی و کشتی‌رانی. در حوزه خدمات فنی مربوط به انرژی تحریم‌ها برای سرمایه‌گذاری درازمدت به قوت خود باقی خواهند ماند. محدودیت‌های وسیع امریکا بر تجارت با ایران به قوت خود باقی خواهد بود و ایران را از دسترسی با بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا محروم خواهد کرد.


تمام تحریم‌های شورای امنیت نیز؟ که ما سال‌های مدیدی داریم می‌گوییم غیرقانونی هستند. ما یک بحث فنی داریم. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بیاید بررسی کند. اصلاً احاله پرونده ایران از آژانس به شورای امنیت غیر قانونی بوده و به همین خاطر سال‌های مدیدی است مسئولین و مقامات بالای کشور ما به‌طور رسمی این قطعنامه‌ها را رد کرده و گفته‌اند قبولشان نداریم. حالا اینجا را نگاه کنید. تمام تحریم‌های شورای امنیت سر جایشان مانده است و ما می‌پذیریم.


مهدی محمدی:
کارشناس مسائل سیاسی

بقیه در ادامه مطلب

مهدی مشتاقی بازدید : 70 سه شنبه 02 ارديبهشت 1393 زمان : 9:0 نظرات ()

مسئولان نظام اجازه دهند طومار گروه‌های تروریستی را در هم می‌پیچیم/ غافلگیر نمی‌شویم

امیر پوردستان در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: شعار انحلال ارتش یک توطئه استکباری بود که با تدبیر امام (ره) از بین رفت.

وی با اشاره به اهمیت تصمیم امام راحل، اصلی‌ترین عامل پیروزی انقلاب را حضور روحانیت خواند و افزود: حضور گسترده و میلیونی مردم و هدایت‌های امام (ره) باعث شد که توطئه‌ها به نتیجه نرسد و در کنار آن یکی از عوامل تأثیرگذار پیوستن بدنه ارتش به صفوف مردم بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اگر بدنه ارتش سلاح را بر زمین نمی‌گذاشت و به مردم نمی‌پیوست انقلاب به این سرعت به پیروزی نمی‌رسید، اظهار داشت: این حرکت بدنه ارتش ریشه در باورهای مردم داشت چون این بدنه با انقلاب و امام ارتباطی مستمر داشتند.

پوردستان خدمات نیروهای متعهد ارتش نظیر سپهبد شهید صیاد شیرازی، شیرودی، منفرد نیاکی و دیگر شهدای ارتش را یادآور شد و افزود: بدنه سالم ارتش پس از انقلاب در خدمت نظام قرار گرفتند اما برخی شعار انحلال ارتش را می‌دادند و تمام همت و تلاش خود را در این راستا به کار گرفتند.

وی شعار انحلال ارتش را یک توطئه استکباری خواند و ادامه داد: اما این توطئه با نظر امام از بین رفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دوران جنگ سرد و نقش ایران در این دوران گفت: در این دوره کشور ما به دلیل جایگاه ژئوپلتیکی خود مزیت‌های زیادی را برای آمریکا فراهم می‌کرد؛ اولین مزیت قرار داشتن ایران در آبراه خلیج فارس و دریای عمان بود که این امکان را فراهم می‌کرد تا آمریکا در گردنه انرژی جهان قرار گیرد.

پوردستان ادامه داد: اهمیت دوم گستردگی مرز‌های ایران با شوروی بود و به آمریکا این امکان را می‌داد که کوچکترین تحول شوروی مورد رصد قرار گیرد؛ سومین مزیت نیز جایگاه ایران به عنوان بازار محصولات آمریکایی بود و تولید‌کننده آمریکایی هر چه تولید می‌کرد در ایران مصرف می‌شد.

وی به نقش ارتش ایران در دوران جنگ سرد به عنوان ژاندارم منطقه اشاره و افزود: ارتش ما مثل یک چماق بالای سر کشورهای منطقه قرار داشت تا آنها از اهداف استکباری آمریکا خارج نشوند و در نهایت ایران جبهه جلویی ناتو در برابر پیمان ورشو بود و اگر این پیمان تصمیم می‌گرفت که به سمت آب‌های آزاد حرکت کند ایران وظیفه داشت با دادن زمین برای ناتو زمان بخرد و کشور ما میدان جنگ بین ناتو و ورشو می‌شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ناراحتی آمریکا برای از دست دادن ایران را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها از انقلاب ایران ناراحت بودند چون می‌دانستند شعارهای انقلاب در مرزهای ایران نمی‌ماند.

پوردستان حصر اقتصادی، موج وسیع ترور و اقدام نظامی را راهکارهای دشمن برای توقف انقلاب خواند و افزود: آنها دیدند که پس از حمله نظامی در برابر ارتشی قرار دارند که با قدرت مقابل آنها می‌ایستد و بنابراین استراتژی انحلال ارتش برای خلاء سلاح انقلاب بود و امروز می‌بینید که همین سناریو را در سوریه اجرا کردند و همین طرح را می‌خواستند در ایران نیز به اجرا بگذارند.

وی هوشمندی یاران امام و مقام معظم رهبری که در آن زمان نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند را یکی از عوامل تأثیرگذار در از بین رفتن توطئه انحلال ارتش دانست و ادامه داد: امام با این اقدام حکومت اسلامی را از نظر نظامی بیمه کرد و مرور وقایع تاریخ نشان می‌دهد که ارتش با شایستگی به اعتماد امام پاسخ داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش حفظ وحدت و همدلی با سایر قوای نظامی و رصد مداوم تهدیدات را از جمله اقدامات اساسی ارتش خواند و تصریح کرد: تمامی حرکت‌ها در منطقه و فرامنطقه توسط ارتش رصد می‌شود و نیروهای مسلح ایران هیچگاه غافلگیر نخواهند شد.

پوردستان اقدامات گروه‌‌های تروریستی در ربایش مرزبانان ایرانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: اگر یک گروه تروریستی با کمک دلارهای نفتی 5 مرزبان ما را اسیر می‌کند به لحاظ نظامی و عملیاتی دارای ارزش نیست و اگر مسئولان نظام به فرزندان سرباز و بسیجی خود اجازه دهند طومار این گروه‌های تروریستی را در هم می‌پیچانند و اقتدار ایران را به رخ جهان می‌کشند.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات عملیاتی ارتش پیش‌بینی ضربه دوم به دشمن است، گفت: ما اهل تجاوز به هیچ کشوری نیستیم ولی اگر کشوری بخواهد خیال خام تجاوز به ایران را عملی کند ضربه‌ای مهلک‌تر از حمله اولیه خود دریافت می‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دستاوردهای تسلیحاتی ارتش را دارای کیفیتی بالا برای دفاع از کشور دانست.

پوردستان در پایان با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی اخلاص و ولایتمداری را دو ویژگی بارز این شهید بزرگوار عنوان کرد.
مهدی مشتاقی بازدید : 48 یکشنبه 24 فروردين 1393 زمان : 17:16 نظرات ()

من از خدای خودم شرم نکنم ؟

هنگامی که زلیخا قصد آن عمل پلید را داشت ، روی بت هایی که از سنگ بود را

پوشاند ، یوسف گفت : چه می کنی ؟

از خدای خود شرمم می شود

یوسف (ع) در جواب گفت :

تو از خدایی که از بت است شرم می کنی

من از خدای خود شرم نکنم ؟؟؟

دیگه میخوام گمنام باشم بازدید : 81 دوشنبه 11 فروردين 1393 زمان : 7:0 نظرات ()

گوگل

گوگــــل

ای کاش کمی درباره اطرف خود خبر داشتیم که چه می گذرد .

ما شیعیان ساکت هستیم و دشمنان همچنان برای ما نقشه می کشند .

دریغا که با هم متحد نیستیم .

اما کسی را داریم که پشتیبان ما است و آن مهدی زهرا (عج) است .

تا حالا فکر کردید معنی گوگل چیست ؟؟؟

اصلاً چرا به گوگل گوگل می گوییم؟؟؟

گوگل هم یکی از نقشه های دشمن برای گمراهی فرزندان اسلامی بوده است .

چگونه ؟ آخه مگه میشه؟؟

تا حالا به معنی گوگل توجّه کرده اید؟؟؟

GO در لغت به معنی چیه ؟

به معنی رفتن

Ogle در لغت انگلیسی به چه معناست ؟

بنده هم اکنون در دیکشنری این کلمه را جستجو می کنم

معنی هایی که به من می دهد این معانی هستند :

چشم چرانی ، نگاه کردن عاشقانه ، عشوه

با این حساب گوگل یعنی برو دنبال چشم چرانی

جالب است که خودمان نمی دانستیم .

بیایید اندکی درباره اسم ها ، نماد ها ، علامت ها ، و ....

تأمّل کنیم .

تا به معنی حقیقی آنها برسیم .

دیگه میخوام گمنام باشم بازدید : 71 چهارشنبه 14 اسفند 1392 زمان : 6:27 نظرات ()
تبلیغات
درباره ما
شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی : هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 403
 • کل نظرات : 374
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 36
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 20
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 50
 • بازدید ماه : 328
 • بازدید سال : 5,709
 • بازدید کلی : 106,364
 • کدهای اختصاصی

  اسلایدشو

  اوقات شرعی
  وصیت شهدا